آموزش ترانه این بار به صورت کلاس خصوصی

کارگاه‌های ترانه چند سالی‌ست که رونق فراوانی یافته است و اغلب ترانه‌سرایانی که اواخر دهه‌ی هفتاد و یا دهه‌ی هشتاد به ترانه‌سرایی روی آوردند این روزها اقدام به برگزاری کارگاه‌های آموزش ترانه‌سرایی نموده‌اند. این کارگاه‌ها و کلاس‌های آموزشی به اشکال مختلف برگزار شده‌اند. از کارگاه‌های چندساعته در شهرستان‌ها تا کارگاه‌هایی در سطوح‌ مختلف مبتدی و پیشرفته در فرهنگ‌سراهای تهران یا کارگاه‌های مجازی در گروه‌های تلگرامی و… اما این بار خانم مهدیه عرب از کلاس خصوصی ترانه صحبت به میان آورده است. خانم مهدیه عرب که از سال ۸۰ فعالیت ترانه‌سرایی را آغاز نموده است در مصاحبه‌ای با وب‌سایت ریتم نو و در پاسخ به این سؤال که چرا کارگاه برگزار نمی‌کند می‌گوید:

« من تا امروز تنها نوزده هنرجوی ترانه داشتم که شکر خداوند مهربان اکثر آن‌ها به هدفشان که جذب بازار ترانه شدن، کتاب چاپ کردن و یا بهبود سرودن باشد، رسیده اند.»

خانم عرب در ادامه توضیح می‌دهد:

« به‌صورت کاملاً خصوصی کلاس‌هایی را برگزار می‌کنم و در این کلاس‌ها تمام تمرکز و وقتم را روی یک نفر خرج می‌کنم؛ تا آنجا که ممکن است سعی می‌کنم چم‌وخم سرودن ترانه و رفتارهای حرفه‌ای را به او بیاموزم.به نظر من برگزاری کارگاه‌های با جمعیت زیاد علاوه بر اینکه وقت و انرژی زیادتری را از برگزارکننده می‌گیرد _در مقایسه با کلاس‌های خصوصی_نتیجه‌ی پایین‌تری را در بردارد.»